FAQ – Często zadawane pytania
Poniżej znajduje się kilka podstawowych pytań dotyczących naszego materiału. Jeśli jesteś zainteresowany szerszym zestawem pytań, zapraszamy do naszego chatbota lub infolinii telefonicznej!
Jakie korzyści zapewnia docieplenie poddasza?

Korzyści z docieplenia poddasza polegają głównie na oszczędnościach na energii i lepszym komforcie mieszkania. Wśród zalet, oprócz oczywistej oszczędności, nasi klienci najczęściej wymieniają także brak uczucia cugu oraz wrażenie cieplejszej podłogi. Powyższe zjawiska wynikają ze zmniejszonego rozwarstwienia powietrza: dzięki mniejszej ilości „uciekającego” ciepła powietrze schładza się wolniej. Dzięki temu najcieplejszy „materac powietrzny” obniża się. Człowiek uznaje temperaturę panującą na wysokości około półtora metra za temperaturę odczuwalną. Często już w ciągu kwadransa po wykonaniu docieplenia lokatorzy odczuwają znaczną poprawę komfortu i efekt „domowego ciepła”.

Czym izolacja wdmuchiwana różni się od wełny w matach?

Bezsporną zaletą wełny wdmuchiwanej jest to, że wypełnia ona przegrodę izolacyjną bez mostków termicznych. W ten sposób wykluczone zostają błędy wykonawcze polegające na niedopasowaniu wełny do nieregularnych powierzchni. Rozmiar włókien wełny celulozowej Termex wynosi 0-4 mm, dzięki czemu materiał przenika do trudno dostępnych miejsc w całej pustce izolacyjnej. Dodatkowo jako produkt o wysokim stopniu hermetyczności zmniejsza ona również konwekcję, czyli ruch powietrza wynikający z różnicy temperatur, co generuje oszczędności tak kosztownej energii cieplnej. Końcowy rezultat to znakomicie zrównoważone ocieplenie Twojego domu.

Czy do wełny celulozowej wchodzą gryzonie?

Żaden rodzaj izolacji nie jest w pełni odporny na gryzonie, jednak wełna celulozowa charakteryzuje się właściwościami, które silnie je odstraszają. Przede wszystkim zawartość soli boru w bezpośrednim kontakcie ze śluzówkami powoduje ich podrażnienie i wysuszenie. Poza tym wełna celulozowa jest odpowiednio zagęszczana w przegrodzie, nie pozostawiając wolnego miejsca i nie sprzyja tworzeniu legowisk ze względu na jej sypką konsystencję.

W naszym domu wykonano przeróbkę dachu.
Czy wełnę celulozową można wdmuchiwać do starej izolacji?

Wełna celulozowa jest jedynym rodzajem izolacji, który nadaje się do bezinwazyjnej naprawy wszelkich typów izolacji. Te właściwości zawdzięcza ona odporności na wilgoć, drobnej frakcji oraz technologii wdmuchiwania. Co więcej, dokonując wyboru wełny celulozowej jako ocieplenia twojego dachu, zyskujesz pewność, że np. w razie przecieku w dachu lub innej awarii naprawa będzie stosunkowo prosta. Wełna celulozowa jest poza tym materiałem biodegradowalnym, a jej ewentualna utylizacja jest bardzo tania – w przeciwieństwie do innych typów izolacji.

Czy docieplenie dachu jest pozbawione ryzyka?

Docieplenie dachu jest operacją wymagającą profesjonalnego podejścia zapewniającego bezpieczeństwo inwestycji. Nasi wykonawcy w pełni odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa akcji docieplenia. Przy okazji sprawdzają też stan poszycia dachowego oraz izolację kominów. Docieplenie Termex to bezpieczny sposób na oszczędzanie energii.

Czy wełna celulozowa łatwo się pali?

Wełna celulozowa Termex posiada klasę reakcji na ogień B (produkt niezapalny i nierozprzestrzeniający ognia) przyznaną przez państwowy Instytut Techniki Budowlanej. Właściwości pożarowe wełny celulozowej zostały potwierdzone w toku licznych badań, przeprowadzonych również na terenie Finlandii. Swoją ogniotrwałość wełna celulozowa zawdzięcza impregnacji związkami boru (analogiczne środki stosuje się przy impregnacji drewna na charakterystyczny zielonkawy kolor), a także niskiej przepuszczalności powietrza, co znacząco spowalnia nagrzewanie i zapłon konstrukcji. Powyższe cechy sprawiają, że wełna celulozowa jest stoperem ognia znacznie wydłużającym czas ewakuacji z budynku dzięki spowalnianiu rozprzestrzeniania się płomienia. Aby w pełni wykorzystać właściwości przeciwpalne celulozy, zalecamy korzystanie z profesjonalnych usług montażowych naszej sieci instalatorów.